Skip to content Skip to footer

קבלן שלד

בכל תהליך בנייה מועסקים מספר מומחים, כולל מומחים המתמקדים בשלבים שונים של תהליך הבנייה. אחד מאנשי המקצוע היותר מכריעים בהקשר זה הוא קבלן שלד, שאחראי למעשה על הקמת מסגרת המבנה.
האחריות על בניית שלד מבנה מוטלת על כתפיו של קבלן שלד מוסמך. הוא איש מקצוע שיודע מה צריך לקחת בחשבון כדי שהתוצאה הסופית תהיה בדיוק כנדרש.

תהליך בניית המסגרת מתחיל בתיחום האתר על ידי מודד קרקע מוסמך, על מנת לברר את קווי המתאר של החלקה ואת המיקומים המדויקים לקידוח ויציקת יסודות מלט. לאחר מכן, הכלונסאות מוכנסות לתוך הקידוחים ויוצקים בטון למילוים ויוצרים את היסודות למבנה. לאחר שלב זה מורחים שכבת בטון קל לבידוד המבנה מהקרקע ומוקמים תשתית המבנה המורכבת אף היא מכלונסאות פלדה ויציקות בטון המשתרעות על כל שטח המבנה. השלבים הבאים כוללים יציקת המחיצות הפנימיות והקירות החיצוניים בהתאם לתכנית הבנייה,
הכוללת התקנת פתחים לחלונות ודלתות וכן כל אלמנט אחר המיועד להקלת תשתית ופונקציות נלוות. לבסוף, הגג והתקרה הושלמו, ובכך מסיימים למעשה את שלב בניית המסגרת. כל התהליך הזה מפוקח על ידי מומחה מסור המכונה מומחה מסגרת, שתפקידו העיקרי הוא להקים את מסגרת המבנה.

מדוע יש צורך להעסיק קבלן שלד מומחה?

בכל פרויקט בנייה, קבלנים ואנשי מקצוע רבים צריכים לשתף פעולה, כל אחד תורם את המומחיות המיוחדת שלו לעשייה,
כגון תיחום האתר על ידי מודד קרקע מוסמך, יציקות מלט, פיקוח מהנדס מבנים ועוד.
קבלן שלד אינו מבצע באופן אישי את כל המרכיבים בתהליך בניית השלד, הם נעזרים, למשל, בקודחני כלונסאות מיומנים, מעבדות לבדיקת בטון וכלונסאות, יועצי קרקע ומומחים דומים.

איך בוחרים קבלן שלד?

תהליך בחירת המומחה, בין אם מדובר בקבלן שלד או בכל סוג אחר של מומחה,
צריך להתחיל בפנקס הקבלנים המנוהל על ידי רשם הקבלנים במשרד השיכון.
מרשם זה מכיל את שמות כל המומחים הרשומים באזורך, ולכל פרויקט בנייה, במיוחד כזה משמעותי ומרכזי כמו בניית שלד,
חובה לוודא שהמומחה הנבחר הוא בעל מקצוע רשום הרשום במרשם הקבלנים.
מומחה רשום הינו בראש ובראשונה מומחה אשר עבר הערכה של יכולותיו ועמד בכל הקריטריונים שקבע רשם המומחים לצורך הרישום. בנוסף לכך, המלצות והערכות מקצועיות יכולות לסייע לך רבות בצמצום מומחים פוטנציאליים.

כמה זמן נמשך בניית שלד בניין?

תהליך בניית שלד לבניין או כל מבנה אחר נמשך מספר שבועות בהתאם לגודל הפרויקט. המטרה של קבלן השלד שמופקד על המשימה תהיה לייצר את התשתית האידיאלית עבורכם.
בו בזמן יש כל מיני אלמנטים שחובה לקחת אותם בחשבון בעת בניית התשתית שכוללת בתוכה את השלד.

לסיכום, בחירת קבלן שלד היא החלטה מרכזית בכל פרויקט בנייה. המומחיות והמקצועיות שלהם חיוניים להבטחת תקינותו המבנית של המבנה.
חשוב להעריך את הכישורים שלהם, פרויקטים מהעבר והיציבות הפיננסית שלהם לפני שתבחרו.
בחירתכם בקבלן מסגרת משפיעה משמעותית על הצלחת מיזם הבנייה שלכם.

אנו ב- א.כהן יזמות מחויבים לספק שירות יוצא דופן ושביעות רצון ללקוחותינו. האמון שלך במומחיות שלנו מוערך מאוד,
ואנו מחויבים לשאוף ללא הרף למצוינות בכל מה שאנו עושים. אם יש לך שאלות, חששות או משוב, אנא עשה זאת. אל תהסס לפנות אלינו. אנו מצפים לשרת אותך שוב בעתיד ולהבטיח שהצרכים שלך ייענו בסטנדרטים הגבוהים ביותר. אנו מקווים להיות השותפים הבאים שלך ולצאת למסע משותף.